Windows Phone’y

W dzisiejszym świecie możemy spotkać na rynku telekomunikacyjnym i technologicznym nowe telefony z systemem operacyjnym od Microsoftu. Dla fanów tego systemu jest to nie lada gratka. Pomimo tego, że system Windows na telefonie różni się w obsłudze od popularnego Androida czy iOS’a, to nie brakuje jego zwolenników. Wiele osób korzysta z nowego oprogramowania, które swoją premierę miało już jakiś czas temu, jednak aktualnie znowu powoli zdobywa rynek. Nie można tu jeszcze mówić o jego zagarnięciu, ale niewielka część rynku została przez niego podbita.

System Windows w telefonach

Ten system charakteryzuje się dobrą specyfikacją oraz interesującym designem modeli. Ponadto, zawiera jedną istotną cechę, która znacznie wpływa na obsługę tego konkretnego oprogramowania. Jest to tak zwany układ kafelkowy, który niektórzy użytkownicy przyjęli z entuzjazmem, a inni z rozczarowaniem. Nie brakuje jednak fanów nowego systemu od firmy Microsoft.

Flagowa Lumia

Jednym z flagowych Windows Phone’ów jest Lumia 950. Po swojej premierze zyskała dużą popularność. Jednak, gdy telefony z Windowsem straciły zainteresowanie ze strony klientów, ten model także odszedł w zapomnienie. Jednak dziś telefony z systemem Windowsa powracają. Wiele osób jest bardzo zadowolonych z ich użytkowania. Można więc pokusić się o stwierdzenie, że Windows Phone’y znów zyskują popularność.

Zalety systemu Windows w telefonach

Najważniejszą zaletą tego rodzaju oprogramowania na telefonie jest to, że system operacyjny funkcjonuje płynnie bez względu na rodzaj smartfona. Inną ważną cechą tego systemu jest wbudowany pakiet Office. Czyli jeśli chcemy skorzystać z Excela na smartfonie, nie powinno być z tym żadnego problemu. Ponadto jest jeszcze duże zróżnicowanie modeli pod względem wizualnym, co sprawia, że każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. W tego rodzaju smartfonach występuje także wyższy stopień bezpieczeństwa i prywatności niż w przypadku Androida.

Wady systemu Windows w telefonach

Do wad systemu operacyjnego firmy Microsoft należy zaliczyć to, że system jest zamknięty. Inną negatywną cechą jest brak tak dużej ilości aplikacji mobilnych, jak w przypadku innych systemów. Tutaj, nie ma także możliwości zaawansowanej personalizacji oraz konfiguracji. Mimo tego jednak wiele osób decyduje się przetestować działanie Windows Phone’ów.

Podsumowanie

Podsumowując, Windows Phone’y ponownie pojawiły się na rynku. Zapewne ciągle będą pojawiać ze względu na to, że gdyby producenci teraz zaprzestali produkcji, popełniliby ekonomiczne samobójstwo. Z całą pewnością więc nowych modeli możemy się spodziewać już w przyszłym roku. Ten system operacyjny ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Wiele osób jednak darzy firmę Microsoft dużym zaufaniem, dlatego jest skłonna wypróbować telefony z oprogramowaniem tej marki. Nie można powiedzieć, że Windows Phone’y podbiły rynek, jednak zyskują na popularności. Smartfony od Microsoftu charakteryzuje układ kafelkowy. Jedni są z tego faktu bardzo zadowoleni, inni niekoniecznie. Jest to oczywiście zrozumiałe, ponieważ każdy ma swoje preferencje.

Podobne wpisy