System operacyjny od firmy Microsoft

Na rynku już jakiś czas temu pojawiły się telefony z wbudowanym systemem Windows. Układanie parkietu Warszawa. Jednak zaraz po premierze nie zyskały jakiejś dużej popularności. Może jedynie smartfon Lumia 950 cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Aktualnie znów możemy kupić telefony z tym systemem. Wiele osób bardzo się cieszy z tego faktu, gdyż darzy firmę Microsoft dużym zaufaniem.

Układanie parkietu Warszawa
http://vipparkiet.pl/ukladanie/
Ułożymy parkiet idealny dla Twojego wnętrza.
Odwiedź nasz salon VIP Parkiet w Warszawie.

O zaletach smartfonów z Windows

Na pewno istotnym elementem smartfonów z wbudowanym systemem Windows jest możliwość korzystania z całego pakietu office. Jeśli więc tylko potrzebujesz skorzystać z Excela, Worda, PowerPointa czy innego programu na urządzeniu mobilnym, teraz możesz to zrobić bez najmniejszego problemu. Jest to więc istotna cecha dla osób, które często pracują „w biegu”, a czasami muszą coś pilnie załatwić. Ponadto tego rodzaju telefon charakteryzuje to, że system działa tu płynnie i nie zależy to od rodzaju smartfona. Ma to związek z tym, że firma Microsoft zażyczyła sobie spełnienia chociaż minimalnych wymagań związanych z różnymi parametrami telefonów. Jeszcze inną ważną cechą jest wyższy stopień bezpieczeństwa oraz prywatności niż na przykład w systemie Android.

Wady w smartfonach z Windows

Do wad systemu Windows na telefonie można z pewnością zaliczyć to, że system jest zamknięty. A także to, że zawiera oczywiście mniejszą bazę aplikacji mobilnych niż w przypadku na przykład iOS’a. Tutaj nie ma także możliwości zaawansowanej personalizacji oraz konfiguracji. Mimo tego wiele osób decyduje się przetestować działanie Windows Phone’ów. Jednakże wiele osób przyzwyczaja się do rozwiązań z których już skorzystało. Toteż za jeszcze inną wadę systemu Windows można uznać to, że jego obsługa znacznie różni się od obsługi Androida.

System Windows – cechy charakterystyczne

Smartfony od Microsoftu charakteryzuje układ kafelkowy. Tak samo jest w przypadku tabletów, jednak tutaj oprogramowanie różni się nieznacznie od tego, które jest instalowane na smartfonach. Inne systemy operacyjne różnią się także od siebie w obsłudze. Jednak wszystkiego można się przecież nauczyć. Fanów Windows Phone’ów więc nie brakuje. Nie można jednak powiedzieć, że systemy z tym oprogramowaniem zagarnęły rynek, gdyż wciąż Andoid i iOS cieszą się zdecydowanie największą popularnością. Jednakże niewielka część rynku z pewnością została podbita przez system Windows. A to jeszcze nie wszystko, bo w przyszłym roku zapewne czeka nas premiera kilku nowych telefonów z systemem od firmy Microsoft.

Podsumowanie

Smartfon jest obecnie nieodłączonym elementem naszego codziennego życia. Wszystkie telefony zostały wyposażone w zaawansowany system operacyjny. Już raczej nikt nie używa tradycyjnej komórki. Jednak mnogość modeli w bardzo zróżnicowanych cenach i stopniach zaawansowania może niektórym osobom przysporzyć nie lada kłopotu. Nie dość, że zanim kupi się smartfona trzeba choć trochę znać jego specyfikację, to jeszcze później należy nauczyć się obsługiwać system. Entuzjastów systemu od firmy Microsoft jednak nie brakuje. Dziś coraz więcej osób decyduje się na zakup tego rodzaju smartfona.

Podobne wpisy