Smartfony od Microsoftu

Pomimo tego, że smartfony z wbudowanym systemem Windows pojawiły się na rynku już dobrych parę lat temu, to aktualnie znów stają się popularne. Międzynarodowy transport zwłok. Nie można jednak powiedzieć, że systemy z tym oprogramowaniem zagarnęły rynek, gdyż wciąż Android i iOS cieszą się zdecydowanie największą popularnością. Jednak smartfony z Windowsem też mają swoich zwolenników. Może to mieć związek między innymi z faktem, że system charakteryzuje się płynnym funkcjonowaniem na każdym smartfonie. Firma Microsoft zażyczyła sobie bowiem spełnienia chociaż minimalnych wymagań związanych z różnymi parametrami telefonów.

Międzynarodowy transport zwłok
http://www.opus.waw.pl
Transport zmarłych na całym świecie.
Doświadczenie w międzynarodowym transporcie zwłok.

Plusy smartfonów z systemem Windows

Smartfon z systemem Windows posiada wbudowany pakiet Office, co znacznie ułatwia korzystanie z Worda czy Excela na urządzeniu mobilnym. Czasami może się bowiem zdarzyć, że akurat potrzebujesz skorzystać z jakiegoś programu, nie mając przy sobie komputera. Jeszcze inną zaletą tego typu rozwiązania jest duże zróżnicowanie modeli zarówno ze względu na specyfikację, jak i wygląd zewnętrzny. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Minusy smartfonów z Windowsem

Do wad smartfonów z Windowsem z pewnością można zaliczyć to, że obsługa tego systemu znacznie różni się od obsługi innych smartfonów. Jeśli więc ktoś przyzwyczaił się do jakiegoś systemu, może mieć trudności z nauczeniem się Windowsa na telefonie. Oczywiście nie jest to czymś wyjątkowo trudnym, jednak wiele osób trzyma się swoich dotychczasowych przyzwyczajeń i nie chce niczego zmieniać. Inną negatywną cechą Windows Phone’a może być mniejsza baza aplikacji mobilnych. Tutaj nie znajdziesz tak wielu aplikacji, jak w przypadku innych smartfonów z Androidem czy iOS’em. W Windows Phone’ach nie ma także możliwości zaawansowanej personalizacji oraz konfiguracji. Mimo tego wiele osób decyduje się przetestować działanie tych smartfonów. W przyszłym roku z pewnością pojawią się nowe modele.

Lumia 950

Nie da się ukryć, że najpopularniejszą marką telefonów z systemem Windows 10 Mobile jest Lumia. Microsoft już jakiś czas temu wypuścił na rynek model Lumia 950, który cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony klientów. Jednak potem Windows Phone’y straciły na popularności. Dziś producenci znów chcą odzyskać część rynku, dlatego w przyszłym roku zapewne możemy spodziewać się nowych modeli. Na razie Windows na telefon jest jeszcze młodym systemem, który dopiero zyskuje popularność. Jego cechą charakterystyczną są układy kafelkowe, które jednym bardzo się podobają, inni uważają je za nieporozumienie. Jest to jednak kwestia bardzo subiektywna. Każdy ma przecież swój gust i swoje preferencje.

Podsumowanie

Windows Phone’y pomimo tego, że nie podbiły zupełnie rynku, cieszą się dużą popularnością. Wiele osób chce przetestować ich funkcyjność. Ich obsługa różni się bowiem od obsługi innych modeli. Nie brakuje jednak entuzjastów, którzy chętnie zobaczą, jak działa nowy system. Możliwe więc, że wkrótce będziemy mieli do czynienia z poszerzeniem udziału w rynku smartfonów z systemem Windows.

Podobne wpisy