System reklamy Test

Lumia po hiszpańsku znaczy prostytutka?

Dodał: Łukasz Krygier – 30 października, 2011
Opublikowany w: Newsy

Nokia Lumia to dobrze wykonane, ostro wyglądające telefony z Windows Phone. Posiadające gładkie krawędzie i wibrujące ekrany Lumia 800 i 710 potrafią zawrócić nam w głowach. Ale czy angielskie tłumaczenie słowa „Lumia” może znaczyć cos jeszcze niż może nam tylko zawrócić w głowach?

Z pozoru termin „Lumia” jest kolokwialnym terminem dla słowa „prostytutka” po hiszpańsku. To tak jak „call girl” i „dziewczyna pracująca” są terminami kolokwialnymi po angielsku.

Lumia nie jest jedyna nazwą produktu mogącą budzić zakłopotanie w tłumaczeniu. Pamiętacie Siri, osobistego asystenta zaprezentowanego przez Apple w iPhone 4S? Wygląda na to, że japońskie tłumaczenie słowa Siri znaczy „tyłek” lub „pośladki”.

Telefony Nokia Lumia z Windows Phone są imponujące ale czy ma to może mieć znaczenie na późniejszą sprzedaż w Hiszpanii, gdy klient zacznie chichotać sobie z sytuacji, że maja „prostytutkę” w kieszeni? Wydaje nam się, że to lepiej brzmi niż mając iPhone, w którym użytkownik przemawia do swoich osobistych „pośladków”.

VN:F [1.9.20_1166]
Oceń wpis:
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Ten artykuł został znaleziony przez:

  • lumia po hiszpańsku
  • lumia znaczenie
  • lumia co to znaczy
Ostatnio na forum
Nowe aplikacje
.

Najlepsza oferta HTC 7 Pro images
Partnerzy

Jasny
Ciemny
Wszystkie prawa zastrzeżone dla Portalu i Forum owindowsphone.pl Projekt graficzny Marcin Heba
Zakaz kopiowania treści z portalu bez zgody autora. Właściciele portalu www.owindowsphone.pl nie biorą odpowiedzialności za skutki wdrożenia sugestii zawartych w treści. Wszelkie komentarze są własnością osób komentujących, z zastrzeżeniem możliwości ich edycji lub usunięcia z powodu niestosownej zawartości.